FAALİYET ALANLARI

Aydınlatma


Led Lambalar

Çevreyle ilgili kaygıların gitgide büyüdüğü günümüzde, enerji tüketimi yüksek olan geleneksel enkandesan lambaların değişimi önem kazanmaktadır. Peki ya yüksek enerji tüketimine beklenen çözüm nedir?
Tabi ki LED.

LED aydınlatma çözümleri geleneksel enkandesan lambalara göre önemli avantajlar sunmaktadır. İlk olarak LED lambalar %80'e varan muazzam enerji tasarrufuyla elektrik giderlerinde önemli ölçüde tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Diğer bir önemli avantaj olarak, LED lambalar geleneksel enkandesan lamba ve floresanlara göre %50'nin üzerinde daha uzun ömre sahiptirler. Bu da lamba değiştirme oranının yarı yarıya azalması, böylece bakım masrafının düşmesi ve daha fazla maliyet tasarrufu sağlanması anlamına geliyor. Bu uzun ömür garantisi, LED lambaya yapılan yatırımı da haklı kılmaktadır.


Halojen Lambalar

Doğal, parlak ışığa ve geleneksel lambaların tanıdık görüntüsü ve hissine sahip olan Philips halojen lambalar daha fazla enerji tasarrufu sunar.

enerji-tasarruflu-lamba.png

Enerji Tasarruflu Lambalar

Philips enerji tasarruflu lambalar yüksek performanslı ve uzun ömürlü ışık verir. İsteğinize uygun ortamı yaratmak için farklı şekiller, uygulamalar ve renk sıcaklıkları arasından seçim yapın.

floresan.png

Floresan Lambalar

Floresan aydınlatmanın önemli bir avantajı enerji verimliliğidir. Bir floresan lamba geleneksel bir ampulün sadece beşte biri kadar enerji tüketir. Bu, evinizdeki standart ampulleri değiştirip Philips floresan aydınlatma takmanın, elektrik faturanızı %80'e varan oranda azaltacağı anlamına gelir!

gaz_desarjli_lambalar_1.png

Gaz Deşarjlı Lambalar

Yüksek teknoloji, yüksek lümen ve ampul ömrü boyunca emniyetli yanma sağlar. Yüksek enerji verimi ve kurşunsuz olması çevresel bir avantaj sağlar
Yüksek parlaklık kalitesi sayesinde en yüksek enerji verimli sodyum ampulüdür

gaz_desarjli_lambalar_kompakt.png

Gaz Deşarjlı Lambalar – Kompakt

Ampul ömrü boyunca sabit renk ve parlak ışıklı kompakt deşarj, yüksek verimli ampuller..

HF elektronik balastlarının mucidi olan Philips, iç ve dış mekân uygulamaları için enerji verimi çözümlerinden oluşan geniş bir portföy sunar. Elektronik teknolojiyi uygulamak; enerji tasarrufu, daha uzun lamba ömrü (%30'a kadar), voltajdaki dalgalanmaları daha etkili şekilde karşılama ve geniş bir voltaj aralığında sabit ışık çıkışı gibi önemli avantajlar sağlar. Dahası, elektronik balast lambaların hızlı ve titreşimsiz yanmasını sağlar. Sonuç mu? Kullanım ömrünün sonunda titreşim yapmaz, stroboskopik efektler önlenir ve göz yorgunluğunu azaltır.
 
Philips HF-Regulator ailesi, floresan lambaların kullanıldığı her yerde mükemmel bir aydınlatma çözümleri portföyü sunar. Amaç ister enerji tasarrufu sağlamak ister ışık senaryoları oluşturmak olsun, HF-Regulator ürünü 1-10V, Touch and DIM veya DALI protokolü yoluyla gereken ışık düzeylerini ayarlayabilir. HF-Regulator ailesi geniş çeşitlilikte uygulamalar için uygundur ve basit, bağımsız kontrollerle, birbirine bağlı çözümlerle ve tüm bir binanın yönetiminde kullanılan sistemlerle sorunsuz şekilde çalışır.
Floresan lambalarda kullanım ömrü, lamba ateşlenmeden önce elektrodları ısıtarak uzatılır. Bu ateşleme yöntemi "sıcak başlangıç" veya "programlı başlangıç" olarak adlandırılır. Diğer bir ateşleme yöntemi ise "soğuk başlangıç" veya "anında yanma"dır. Bu yöntemde lamba ateşlenmeden önce ısıtma yapılmaz. eHiD iç mekân lambalarında kullanım ömrü, elektronik balast tarafından sağlanan en uygun elektrik parametreleriyle uzatılır.

  • Floresan Lamba Balastları
  • Gaz Deşarjlı Lamba Balastları
  • Ateşleyiciler, Halojen Transformatörler

balastlar.png

  • İç Mekan Armatürler
  • Dış Mekan Armatürler